Petíció: Legyen Július 22. a Gyűlölet-bűncselekmények Áldozatainak Európai Napja!
Az Európa Tanács ifjúsági kampánya,a No Hate Speech Mozgalom szervezői ésaktivistái arra kérik az Európai Unióintézményeit és az Európa Tanács tagországait, hogy Július 22-ét nyilvánítsák aGyűlölet-bűncselekmények Áldozatainak Európai Napjává. Az emléknap célja, hogymegemlékezzünk azokról, akik gyűlölet-bűncselekmény áldozatává váltak,kimutassuk szolidaritásunkat azoknak, akik ellen az ilyesfajta bűncselekményekirányulnak, emellett felhívjuk az emberek figyelmét a jelenségre éstájékoztassuk őket a gyűlölet- bűncselekményekről valamint azok társadalomragyakorolt hatásáról.
Minden szereplőt összehangolt fellépésreés mozgósításra hívunk fel a gyűlölet- bűncselekmények elleni harc és megelőzése céljából.
Az Európa Tanács Közgyűlésének és az Európai Parlament Plénumának tagjai!
Indítványozzuk, hogy Július 22. a Gyűlölet-bűncselekmények Áldozatainak Európai Napja legyen. Július 22-én történt azoslói támadás és a vérengzés Utøya szigetén, amely 77 emberéletetkövetelt. A támadásokat extrém jobboldali ideológia és rasszista gyűlöletmotiválta, melynek elkövetője azt vallotta, hogy az összes áldozat abevándorlást és a multikulturalizmust támogató áruló. A támadások Július 22-én az emberi jogok eszméje ellen irányultak, amelyre Európa is épül.
Gyűlölet vezérelt éselőítélet hajtotta bűncselekmények Európa minden országában történnek. AzEurópai Unió Alapjogi Ügynökségének riportja szerint még mindig alegsérülékenyebb csoportok a kisebbségek, azon belül is a Roma, az LMBTkisebbséghez tartozók és a bevándorlók. Gyűlölet-bűncselekmények áldozataikörében végzett kutatás szerint a gyűlölet-bűncselekmények többségét nemjelentik, mivel az áldozatok nem bíznak a rendőrség fellépésében, az elkövetők megfenyegetikőket, vagy azért hallgatnak, mert ezek a bűncselekmények látszólag megfelelnek azadott társadalom szabályainak. A gyűlöletbeszéd kontextust teremt a gyűlölet-bűncselekmények számára, mivel dehumanizálja a célcsoportokat, igazolja afizikai zaklatást, az erőszakot és olyan súlyosabb bűncselekményeket, mint anépirtás és az etnikai tisztogatás.
Az Emberi Jogok Európai Egyezményének14. cikkelye alapján az államok kötelesek kivizsgálni és felfedni a motivációta gyűlölet- bűncselekmények mögött, mivel azok egész társadalomra hatássalvannak.
A gyűlölet-bűncselekmények áldozatainem csak statisztikai adatok, hanem hús-vér emberek, akiknek emberi méltóságátés emberi jogait megsértették. A nyilvánosmegemlékezés az áldozatokról alkalmas az igazságosság és a szolidaritás kifejezéséreés a szélesebb nyilvánosság figyelmének felhívására, tájékoztatására.
Számítunk a támogatásodra, hogy Július 22-ét a parlamenti képviselők Európai Napként ismerjék el, ezáltal fellépjeneka gyűlölet-bűncselekmények ellen és csökkentsék azok számát.
Az online petíciót itt írhatod alá: http://blog.nohatespeechmovement.org/petition/