バレンシアガ コピー No Hate Speech Akciónapok Debrecenben | No Hate Speech Mozgalom

No Hate Speech Akciónapok Debrecenben

A No Hate Speech-Fiatalok az Online Gyűlöletbeszéd ellen az Európa Tanács 2012-2014 között futó projektje, amelynek célja a rasszizmus és a diszkrimináció, ezen belül is a gyűlöletbeszéd online megnyilvánulási formái elleni küzdelem, valamint a fiatalok és ifjúsági szervezetek mozgósítása annak érdekében, hogy felismerjék és fellépjenek az ilyen emberei jogi sérelmekkel szemben. 2013. szeptember 21. a Béke Nemzetközi Világnapja. Ennek apropóján a magyarországi No Hate Speech Mozgalom sem tétlenkedett: az ország különböző pontjain részt vehettek a fiatalok a Békéhez kapcsolódó akciókban.

Debrecenben még aktivistaként kezdtem el szervezni az Akciónapot, mely a város több helyszínén is zajlott. Előzetesen felkerestem néhány helyi ifjúsági szervezetet, akik örömmel ajánlották fel segítségüket a Kampány népszerűsítéséhez. A Debrecen Plázában a KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület fiataljai segítették bevonni az eseménybe az arra járókat. Az Akciónap megvalósításában résztvevő önkéntes fiatalok, arra kérték az embereket, hogy fényképezkedjenek a No Hate Speech Kampány logójával, mely fotók felkerültek a Mozgalom hivatalos Facebook oldalára, valamint hamarosan felkerülnek a Kampány honlapjára (http://www.nohatespeechmovement.org/). Ez egy felhasználók által generált felület, közösségi portál, amelyet a fiatalok saját tartalmaikkal gazdagíthatnak, amelyek révén a gyűlöletbeszéddel kapcsolatos álláspontjukat, érzelmeiket, vagy akár saját személyiségüket, önazonosságukat közölhetik társaikkal. A honlapon a kampány által képviselt és közvetített értékek tiszteletét fiatal moderátorok fogják védeni és biztosítani.

A Debrecenben elkészült fotókkal is a rasszizmus, a diszkrimináció, ezen belül is a gyűlöletbeszéd online megnyilvánulása elleni küzdelem mellett tehették le a voksukat az emberek. Valamint lehetőségük volt a fiataloknak leírni, és egy táblára feltűzni, hogy miért tartják fontosnak a Békét, valamint a gyűlöletbeszédek elleni küzdelmet. A Debreceni Egyetemen a Szociológia és Szociálpolitika Tanszék néhány lelkes hallgatója készített fotókat, valamint több debreceni civil szervezet is kifejezte szolidaritását az online gyűlöletbeszéd elleni küzdelem mellett, egy-egy fotó elkészítésével és elküldésével. A Debreceni Ifjúsági Házban az Állampolgári Részvétel Hete keretein belül jelenhetett meg a Kampány, ahol a BIT Egyesület fiataljai segítettek a fényképek elkészítésében, és a Mozgalom népszerűsítésében.

A debreceni helyszíneken túl, meg kell említeni még Poroszlót is, ahová az Útirány Egyesület jóvoltából jutott el a Kampány, az általuk szervezett állásbörzére, ahol szintén sok fiatal megismerkedhetett a Mozgalom céljaival. A Poroszlói Művelődési Házban megrendezett eseményen, az Országos KID Egyesület standja biztosított lehetőséget a No Hate Speech szóróanyagainak megjelentetésére. Ezenkívül folyamatosan zajlik a kampány népszerűsítése a fiatalok általi Facebook megosztásokkal. Csatlakozzatok Ti is a Kampányhoz, vegyetek részt a hozzá kapcsolódó eseményeken, és tegyetek Ti is valamit az Online Gyűlöletbeszéd visszaszorításért!

Írta: Takács Judit

  • FACEBOOK

  • CSATLAKOZZ!

  • HOGYAN JELENTSEK?

    Hogyan tegyek bejelentést?
  • JELENTSD ITT

  • HOGYAN TEGYEK BEJELENTÉST?

    A gyűlöletbeszéd elleni fellépés alapja az, hogy felismerjük, és felhívjuk rá a Mozgalom figyelmét is. Tegyél Te is bejelentést az alábbi egyszerű lépéseket követve!


    1) Főoldal. – Látogasd meg a http://www.nohatespeechmovement.org/hate-speech-watch címet. A megjelenő képernyő jobb oldalán találod meg a Submit a New Report HERE (Tegyél bejelentést ITT) gombot. Kattints rá.

     


    2) Bejelentkezés. – Ahhoz, hogy bejelentést tudj tenni, be kell jelentkezned a honlapra. Ha még nem jelentkeztél be, a Submit a New Report HERE gombra kattintva az alábbi, az e-mail címedet és a jelszavadat kérő ablak jelenik meg:

    Ezután megkezdődhet a bejelentés folyamata:

     

    3) Oldal címe. – A Link (http:// …) felirat alatti szürke sávba kell beírnod annak az oldalnak a címét, ahol rátaláltál a gyűlöletet kifejező tartalomra.

     

    4) Cím. – A bejelentésnek címet kell adnod, amivel összefoglalod a tartalmát. Ez lehet magyar is, a moderátorok le fogják fordítani angolra is.

     

    5) Nyelv. – A lenyitható listából válaszd ki, hogy milyen nyelvű az általad talált anyag.

     

    6) Megjegyzések, leírás. – A szövegdobozban néhány szóban összefoglalhatod, hogy miről szól a bejelentésed. Ez tartalmazhatja például azt, hogy milyen weblapon találtad a tartalmat, ki a szerzője, vagy hogy mit érdemes tudni a weblapról és a szerzőről. Leírhatod azt is, hogy mely csoport ellen uszít a szöveg.

     

    7) Kép. – Feltölthetsz egy képet a weboldalról, hogy azt könnyebben megtalálhassák mások is. Fontos, hogy a kép JPG formátumú, és maximum 1 MB méretű legyen.

     

    8) Címkék. – A címkék (tag) segítségével az érdeklődőket igazíthatod útba. A címke utalhat a szöveg tartalmára (pl. „homofóbia”), az abban támadott társadalmi csoportra („bevándorlók”), stb. A magyar szavakat a moderátorok lefordítják angolra, ne aggódj J. – A címkéket vesszővel vagy szóközzel kell elválasztanod egymástól.

     

    9) Felhasználási feltételek. – Pipáld ki az „Igen, elfogadom a felhasználási feltételeket” mondat előtti négyzetet.

     

    10) Beküldés. – A Submit (Feltöltés) gombra kattintva tudod elküldeni a bejelentést.

     

    Bejelentésed 1-2 napon belül bírálják el a központi honlap moderátorai. Amennyiben elfogadják a bejelentésed – vagyis ők is gyűlöletbeszédnek minősítik –, azt a http://www. nohatespeechmovement.org/hate-speech-watch/report oldalon olvashatod el.

    Tégy Te is a gyűlölet ellen!

    BEZÁR