バレンシアガ コピー Menekültek világnapja – UNHCR kampány | No Hate Speech Mozgalom

Menekültek világnapja – UNHCR kampány

2013-06-20

Egy héttel a Menekültek Világnapja, azaz június 20-a előtt az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR) elindította világméretű humanitárius kampányát, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet, milyen szörnyű hatással vannak a háborúk a családokra. Magyarországon az 1család kampányoldal egyebek között olyan menekültek történeteit meséli el, akik ma az országban vagy valahol Közép-Európában élnek, és évekig küzdöttek vagy még ma is küzdenek azért, hogy újra együtt lehessenek a családjukkal, miután a hazájukban tomboló erőszak és a menekülés elszakította őket egymástól.

A különleges 1tárgy projekthez, amellyel a Menekültek Világnapján az ENSZ menekültügyi szervezete cselekvésre szólítja fel a közvéleményt, az amerikai Brian Sokol A legfontosabb tárgy (The most important thing) című, az UNHCR égisze alatt egy dél-szudáni és egy jordániai menekülttáborban készült portréfotó-sorozata adta az inspirációt. A projekt rávilágít azokra a szívbemarkolóan nehéz döntésekre, amelyeket a menekült családoknak meg kell hozniuk, amikor arra kényszerülnek, hogy elhagyják az otthonukat.

Magyarországon az UNHCR 1tárgy kampánya a régióban élő menekültekről, illetve ismert és népszerű hazai közéleti személyiségekről készült fotókat vonultat fel. A felvételeken előbbiek azzal a legfontosabb – vagy éppen egyetlen – tárggyal láthatók, amelyet magukkal hoztak, amikor az életveszély elől elmenekültek az otthonukból, a fotók mellett pedig elolvasható a menekülésük, illetve az adott tárgy története. A magyar hírességek pedig azzal a tárggyal lettek megörökítve, amelyet ők magukkal vinnének, ha sors egyszer úgy hozná, hogy menekülniük kell, és elmondják, miért így választottak, illetve milyen érzéseket ébresztett bennük a puszta gondolat, hogy mindez bárkivel megtörténhet.
A menekültek portréi egy megrendítő utazásra visznek el bennünket, amely során nem csupán abba engednek bepillantást, hogy az otthonukból elüldözött emberek milyen tárgyakat hoztak magukkal, hanem abba is, hogy hogyan élték túl a megpróbáltatásokat.
Az UNHCR ugyanerre a fájdalmas és veszélyekkel teli utazásra hívja Magyarország lakóit – ha csak egy perc erejéig is –, arra kérve őket, töprengjenek el azon, vajon ők mit vinnének magukkal, ha egyszer menekülniük kellene.
Az 1család kampányoldalról bárki feltölthet egy képet magáról a világhálóra azzal a tárggyal, amit kiválaszt. Onnan a fotók a projekt nemzetközi Pinterest üzenőfalára kerülnek, illetve mindenki a saját Facebook oldalára is feltöltheti a Ha menekülnöm kellene (If I had to flee) új kampányalkalmazáson keresztül.
Azoknak, akik az oldalt felkeresik, mindemellett úgy is lehetőségük nyílik bekapcsolódni a kampányba, hogy az UNHCR timeline borítóképét feltöltik a saját Facebook oldalukra, elhelyezik a kampány bannerét a weboldalukon vagy blogjukon, illetve megosztják a kampányoldalt a barátaikkal, ismerőseikkel a közösségi médián keresztül.
A kampány oldala: http://www.unhcr-centraleurope.org/1family/hu.php
Forrás: http://www.unhcr-centraleurope.org/hu/hirek/2013/mit-vinne-magaval-ha-egy-nap-menekulnie-kellene-a-hazajabol.html

  • FACEBOOK

  • CSATLAKOZZ!

  • HOGYAN JELENTSEK?

    Hogyan tegyek bejelentést?
  • JELENTSD ITT

  • HOGYAN TEGYEK BEJELENTÉST?

    A gyűlöletbeszéd elleni fellépés alapja az, hogy felismerjük, és felhívjuk rá a Mozgalom figyelmét is. Tegyél Te is bejelentést az alábbi egyszerű lépéseket követve!


    1) Főoldal. – Látogasd meg a http://www.nohatespeechmovement.org/hate-speech-watch címet. A megjelenő képernyő jobb oldalán találod meg a Submit a New Report HERE (Tegyél bejelentést ITT) gombot. Kattints rá.

     


    2) Bejelentkezés. – Ahhoz, hogy bejelentést tudj tenni, be kell jelentkezned a honlapra. Ha még nem jelentkeztél be, a Submit a New Report HERE gombra kattintva az alábbi, az e-mail címedet és a jelszavadat kérő ablak jelenik meg:

    Ezután megkezdődhet a bejelentés folyamata:

     

    3) Oldal címe. – A Link (http:// …) felirat alatti szürke sávba kell beírnod annak az oldalnak a címét, ahol rátaláltál a gyűlöletet kifejező tartalomra.

     

    4) Cím. – A bejelentésnek címet kell adnod, amivel összefoglalod a tartalmát. Ez lehet magyar is, a moderátorok le fogják fordítani angolra is.

     

    5) Nyelv. – A lenyitható listából válaszd ki, hogy milyen nyelvű az általad talált anyag.

     

    6) Megjegyzések, leírás. – A szövegdobozban néhány szóban összefoglalhatod, hogy miről szól a bejelentésed. Ez tartalmazhatja például azt, hogy milyen weblapon találtad a tartalmat, ki a szerzője, vagy hogy mit érdemes tudni a weblapról és a szerzőről. Leírhatod azt is, hogy mely csoport ellen uszít a szöveg.

     

    7) Kép. – Feltölthetsz egy képet a weboldalról, hogy azt könnyebben megtalálhassák mások is. Fontos, hogy a kép JPG formátumú, és maximum 1 MB méretű legyen.

     

    8) Címkék. – A címkék (tag) segítségével az érdeklődőket igazíthatod útba. A címke utalhat a szöveg tartalmára (pl. „homofóbia”), az abban támadott társadalmi csoportra („bevándorlók”), stb. A magyar szavakat a moderátorok lefordítják angolra, ne aggódj J. – A címkéket vesszővel vagy szóközzel kell elválasztanod egymástól.

     

    9) Felhasználási feltételek. – Pipáld ki az „Igen, elfogadom a felhasználási feltételeket” mondat előtti négyzetet.

     

    10) Beküldés. – A Submit (Feltöltés) gombra kattintva tudod elküldeni a bejelentést.

     

    Bejelentésed 1-2 napon belül bírálják el a központi honlap moderátorai. Amennyiben elfogadják a bejelentésed – vagyis ők is gyűlöletbeszédnek minősítik –, azt a http://www. nohatespeechmovement.org/hate-speech-watch/report oldalon olvashatod el.

    Tégy Te is a gyűlölet ellen!

    BEZÁR