A KÖZÖS TÖBBSZÖRÖS – multiplikátorképzés
2014-4-14
A Budapesti Európai Ifjúsági Központ és a No Hate Speech Mozgalom magyarországi kampánybizottsága résztvevőket keres a 2014. április 14-18 között megvalósuló bentlakásos képzéshez.
Az Európa Tanács támogatásával megvalósuló képzés lehetőséget biztosít ifjúsági szervezetek képviselői, fiatalok foglalkozó szakemberek, ifjúságsegítők számára, hogy megismerjék az emberi jogok rendszerét, az emberi jogi nevelés eszközeit és módszertanát, és olyan gyakorlati módszereket sajátítsanak el, amelyeket sikeresen alkalmazhatnak a fiatalok érzékenyítésében, mozgósításában az emberi jogok védelme és a gyűlöletbeszéd elleni fellépés terén.
Időpont: 2014. április 14-17. A képzés 14-én délelőtt kezdődik és 17-én délután ér véget.
Helyszín: Budapesti Európai Ifjúsági Központ, Budapest 1023, Zivatar utca 1-3.
Támogatható létszám: 20 fő
A képzés célja:
– multiplikátor-hálózat kialakítása a No Hate Speech Mozgalom hazai kampányának támogatására
– az Európa Tanács emberi jogi nevelési eszközeinek és módszertárának (Kompasz, Kiskompasz, Bookmarks) széles körű megismertetése
– a résztvevők felkészítése, hogy saját környezetükben, az általuk elért fiatalokkal emberi jogi témákat, és kiemelten az online és offline gyűlöletbeszéd jelenségét feldolgozzák, ezzel kapcsolatban helyi akciókat, megmozdulásokat tervezzenek
– tapasztalat-csere és a már meglévő jó gyakorlatok bemutatása a fenti területeken
Résztvevők köre:
– ifjúsági szervezetek tagjai, képviselői, kortárs-segítők
– fiatalokkal foglalkozó szakemberek: ifjúságsegítők, pedagógusok
– az emberi jogi nevelés iránt érdeklődő képzők, aktivisták
– emberi jogi neveléssel, kisebbségi csoportok érdekvédelmével foglalkozó civil szervezetek munkatársai
A képzés módszertana:
A képzés a Kompasz – kézikönyv fiatalok emberi jogi nevelése (Európa Tanács 2000.), a Kiskompasz – kézikönyv a gyermekek emberi jogi neveléséhez (Európa Tanács 2007.) valamint a Bookmarks – az online gyűlöletbeszéd elleni fellépés az emberi jogi nevelés eszközeivel (Európa Tanács 2013) című könyvekre és az aktív részvételen alapuló kooperatív, tapasztalati és nemformális tanulás módszertanára épül. Prezentációval kísért előadás, szituációs-, interaktív, dramatikus játékok, irányított beszélgetés, konzultáció, páros és csoportmunka, tematikus csoportmunka.
No Hate Speech Mozgalom:
A NO HATE Speech kampány a „Fiatalok az online gyűlöletbeszéd ellen” című projekt részeként 2012 és 2014 között valósul meg az Európa Tanács kezdeményezésében. A projekt az egyenlőség, a méltóság, az emberi jogok és a sokszínűség mellett foglal állást, és az online kifejezési formában előforduló diszkrimináció, rasszizmus és gyűlöletbeszéd ellen lép fel. A használt munkamódszerek a figyelemfelkeltés, az érdekérvényesítés, és a kreatív megoldások. A projekt a fiatalok bevonására épül, további részleteit lásd a kampány weboldalain: www.nohatespeechmovement.org és www.nohatespeechmozgalom.hu.
Költségek:
A programban való részvétel ingyenes, a felmerülő költségeket (szállás, étkezés) a Budapesti Európai Ifjúsági Központ állja. A résztvevőket mindössze az utazási költség (a lakóhely és a program helyszíne között) terheli.
A jelentkezés módja: Részvételi szándékát az online jelentkezési lap kitöltésével jelezheti.
Jelentkezési határidő: 2014. március 20. éjfél
A jelentkezőket a kiválasztásról e-mailben értesítjük 2014. március 26-ig.
További információ:
Karvalits Ivett
kampánykoordinátor
NCSSZI – Erasmus+ Ifjúsági Iroda
E-mail: ivett.karvalits@ncsszi.hu
Tel: 36 1 237 6701
www.nohatespeechmozgalom.hu