バレンシアガ コピー Helyi Demokrácia Európai Hete | No Hate Speech Mozgalom

Helyi Demokrácia Európai Hete

2013-10-14 - 2013-10-20

A “European Local Democracy Week” – a Helyi Demokrácia Európai Hete egy olyan összeurópai esemény, amelynek keretében az Európa Tanács 47 tagországában a helyi önkormányzatok, hatóságok közösségi eseményeket rendeznek, lehetővé téve az állampolgároknak, hogy megnyilvánuljanak a helyi ügyekben, és párbeszédet folytassanak a döntéshozókkal. Az eseménysorozat célja a helyi szintű demokratikus részvétel előmozdítása. A rendezvényre október 14-20 között kerül sor és a kiemelt témája: Aktív állampolgárság: szavazás, eszmecsere és részvétel.

Ezen alkalomhoz kapcsolódva a No Hate Speech Mozgalom szeretné felhívni a figyelmet az online és offline gyűlöletbeszéd veszélyeire, amelyek a helyi közösség összetartását is fenyegetik. Az akcióhét célja továbbá a mozgósítás a helyi demokrácia támogatására, és az online és offline állampolgári részvételre – amelyek révén megvalósulhat a gyűlöletbeszéd elleni küzdelem.
További információk az európai hétről: Local Democracy Week. Az akciók online és offline is megvalósulhatnak: Facebook, Twitter (#nohatespeech) és a hivatalos platformon: No Hate Speech Movement platform, valamint itt a magyar Facebook oldalon.

Az alábbi akciókat javasoljuk megszervezni:

1. Jelentsetek helyi gyűlöletbeszéd incidenseket a Hate Speech Watch-on: például a helyi közösség egy csoportja ellen megnyilvánuló gyűlöletbeszéd esetek, gyűlöletbeszédnek tekinthető megnyilvánulás egy helyi szerv, hatóság részéről stb.

2. Készítsetek helyi politikust vagy a helyi civil társadalom egy képviselőjét megszólaltató videófelvételt olyan jó gyakorlatokról vagy megmozdulásokról, amelyek a gyűlöletbeszéd, a rasszizmus és a diszkrimináció leküzdését célozták helyi szinten. Töltsétek fel ezeket a videókat a No Hate Speech Movement honlapjára!
3. Csatlakozzatok a Párbeszéd (Discussion) szekcióhoz, ahol online aktivisták hívnak fel Benneteket arra, hogy vitázzatok a helyi demokráciák szerepéről a gyűlöletbeszéd elleni küzdelemben. Ha többet szeretnétek megtudni arról, mit tehettek helyi szinten, csatlakozzatok a fórumhoz itt: http://forum.nohatespeechmovement.org/
4. Készítsetek posztert a helyi demokratikus részvétel és tegyétek ki az otthonotokhoz közel osszatok meg fiotókat erről a No Hate Speech Movement weboldalon!

  • FACEBOOK

  • CSATLAKOZZ!

  • HOGYAN JELENTSEK?

    Hogyan tegyek bejelentést?
  • JELENTSD ITT

  • HOGYAN TEGYEK BEJELENTÉST?

    A gyűlöletbeszéd elleni fellépés alapja az, hogy felismerjük, és felhívjuk rá a Mozgalom figyelmét is. Tegyél Te is bejelentést az alábbi egyszerű lépéseket követve!


    1) Főoldal. – Látogasd meg a http://www.nohatespeechmovement.org/hate-speech-watch címet. A megjelenő képernyő jobb oldalán találod meg a Submit a New Report HERE (Tegyél bejelentést ITT) gombot. Kattints rá.

     


    2) Bejelentkezés. – Ahhoz, hogy bejelentést tudj tenni, be kell jelentkezned a honlapra. Ha még nem jelentkeztél be, a Submit a New Report HERE gombra kattintva az alábbi, az e-mail címedet és a jelszavadat kérő ablak jelenik meg:

    Ezután megkezdődhet a bejelentés folyamata:

     

    3) Oldal címe. – A Link (http:// …) felirat alatti szürke sávba kell beírnod annak az oldalnak a címét, ahol rátaláltál a gyűlöletet kifejező tartalomra.

     

    4) Cím. – A bejelentésnek címet kell adnod, amivel összefoglalod a tartalmát. Ez lehet magyar is, a moderátorok le fogják fordítani angolra is.

     

    5) Nyelv. – A lenyitható listából válaszd ki, hogy milyen nyelvű az általad talált anyag.

     

    6) Megjegyzések, leírás. – A szövegdobozban néhány szóban összefoglalhatod, hogy miről szól a bejelentésed. Ez tartalmazhatja például azt, hogy milyen weblapon találtad a tartalmat, ki a szerzője, vagy hogy mit érdemes tudni a weblapról és a szerzőről. Leírhatod azt is, hogy mely csoport ellen uszít a szöveg.

     

    7) Kép. – Feltölthetsz egy képet a weboldalról, hogy azt könnyebben megtalálhassák mások is. Fontos, hogy a kép JPG formátumú, és maximum 1 MB méretű legyen.

     

    8) Címkék. – A címkék (tag) segítségével az érdeklődőket igazíthatod útba. A címke utalhat a szöveg tartalmára (pl. „homofóbia”), az abban támadott társadalmi csoportra („bevándorlók”), stb. A magyar szavakat a moderátorok lefordítják angolra, ne aggódj J. – A címkéket vesszővel vagy szóközzel kell elválasztanod egymástól.

     

    9) Felhasználási feltételek. – Pipáld ki az „Igen, elfogadom a felhasználási feltételeket” mondat előtti négyzetet.

     

    10) Beküldés. – A Submit (Feltöltés) gombra kattintva tudod elküldeni a bejelentést.

     

    Bejelentésed 1-2 napon belül bírálják el a központi honlap moderátorai. Amennyiben elfogadják a bejelentésed – vagyis ők is gyűlöletbeszédnek minősítik –, azt a http://www. nohatespeechmovement.org/hate-speech-watch/report oldalon olvashatod el.

    Tégy Te is a gyűlölet ellen!

    BEZÁR